top of page
338.JPG

O mnie

WERONIKA DROZDALSKA

POŁOŻNA          SEKSUOLOŻKA          INSTRUKTORKA HIPNOPORODU

Z wykształcenia jestem magistrem położnictwa, dyplomowaną seksuolożką i doradczynią chustonoszenia. Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku położnictwo i w tym mieście nabierałam swoje pierwsze doświadczenia praktyczne - na różnych szpitalnych oddziałach. Od początku swojej drogi zawodowej pracuję z kobietami w ciąży i po porodzie oraz ich rodzinami m.in jako położna środowiskowo-rodzinna w Poznaniu, a teraz w Szczecinie. Na swojej edukacyjnej ścieżce ukończyłam także studia podyplomowe na SWPS w Poznaniu na kierunku seksuologia praktyczna oraz kurs doradcy chustonoszenia ClauWi. Swoją wiedzę stale pogłębiam m. in. na szkoleniach i kursach: “Aktywność fizyczna dla kobiet w ciąży”, “Osteopatia w Położnictwie”, “Farmakoterapia w laktacji”, “First International Tongue Tie Congress” dotyczący wędzidełek w jamie ustnej i rozpoczęłam w tym roku doszkalanie na Certyfikowanego Doradce Laktacyjnego.

W swojej pracy kieruję się podejściem holistycznym wobec pacjenta, co motywuje mnie do ciągłego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Położnictwo to moja pasja, a największą satysfakcje przynosi mi przygotowywanie rodziców do porodu. Szczególnie do aktywnego, świadomego porodu w oparciu o pracę z ciałem, aby poród był przeżyciem niezwykłym i ważnym.  Opieki nad noworodkiem i nowej roli rodzica, aby nowe doświadczenia zaskakiwały pozytywnie, a jak najmniej rzeczy budziło lęk i niepokój. Wprowadzaniem w świat karmienia piersią, gdzie historie piszą różne scenariusze, a zakończenia zawsze były pozytywne. Dbaniem o całą rodzinę, by w pierwszych dniach i tygodniach czuli się bezpieczni i zaopiekowani. Zawsze kierując się zasadą, że nie ma idealnego rodzicielstwa, ale Ty jesteś najlepszym rodzicem dla swojego dziecka.

Aktualnie pracuję jako położna środowiskowo-rodzinna w dwóch szczecińskich przychodniach - prowadzę tam wybrane zajęcia szkoły rodzenia oraz odwiedzam swoich pacjentów na wizytach patronażowych. Dodatkowo prowadzę praktykę położniczą w ramach, której prowadzę  kompleksową opiekę okołoporodową.

 

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page