top of page
ciąża poród opieka

kompleksowa opieka i wsparcie okołoporodowe położnej

Przygotowanie głowy i ciała to kluczowy element udanego porodu, połogu, karmienia i pierwszych dni z Waszym dzieckiem.

Przygotowanie i dobre wsparcie to spokój i bezpieczeństwo.

ciężarna warsztaty relaksacja szczecin

spotkania i warsztaty w ciąży

relaksacja dla kobiet w ciąży

Zajęcia dedykowane dla kobiet w ciąży podczas, których ćwiczymy, praktykujemy i przygotowujemy ciało do porodu poprzez:
- prawidłowy wzorzec oddechowy i oddech
- pracę miednicy kostnej
- wsparcie narządów miednicy mniejszej
- relaksację i wsłuchanie się w swoje ciało
- wzmocnienie i rozluźnienie

Aktywność fizyczna to, także lepszy powrót do codzienności po porodzie.

Zapraszam wszystkie chętne Panie, które chcą zadbać o siebie i przy towarzystwie aromaterapii, muzyki i ciepłej herbaty oderwać myśli od codzienności,

wybrane czwartki 18:00

Koszt 1 zajęć: 50 zł (obowiązują zapisy)

Zapisy telefon, instagram.

indywidualne spotkanie z położną

Chcesz przygotować się do konkretnego zagadnienie, omówić przebieg ciąży, zapytać o objawy,  zgłębić inny nurtujący Cię temat lub po prostu spotkać się z położną w indywidualnej edukacji? Zapraszam na spotkania w naszej przestrzeniu lub w domowym zaciszu. Odpowiem na nurtujące pytania, uspokoję, doradzę lub wybierzemy wspólnie odpowiednie rozwiązanie dostosowane do Waszych potrzeb. Indywidualne spotkanie z położną może być także spotkaniem, gdzie wspólnie przygotujemy ciało do porodu - oddech, ćwiczenia ruchowe dostosowane do potrzeb pod moim okiem. Wspieram także w obrocie dziecka z pozycji miednicowej.

Koszt spotkania 220zł
 

Przygotowanie do porodu w głębokim relaksie (hipnoporód)

Przygotowanie w oparciu o zastosowanie metod głębokiego relaksu pozwala na pracę z własną podświadomością, wycisza, koi i wprowadza nasze cało i głowę w pozytywne myślenie i radzenie sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami w porodzie. Często mylone z tzw "wahadłem", a to nic bardziej mylnego. Sesję są relaksujące i odprężające, połączone z edukacją na temat przebiegu porodu, prawidłowego oddechu, sytuacji, które mogą wydarzyć się w porodzie i jak z nimi sobie radzić. To niezwykle przystępna forma przygotowania poprzez relaks.

Koszt pojedynczego spotkania 150 zł.
Koszt pakietu 4 sesji 500 zł

 

KURS pierwszej pomocy dla małych dzieci

ratownik kurs pierwszej pomocy dla dzieci

We współpracy z Policyjną Grupą Ratowniczą organizujemy kursy pierwszej pomocy dla małych dzieci prowadzony prze wykwalifikowanego ratownika medycznego i pielęgniarza. Kursy przeznaczone są dla rodziców i opiekunów. Zakres omawianej pomocy obejmuje noworodki, niemowlęta i małe dzieci, dla których zasady udzielania pierwszej pomocy są inne niż dla dorosłych, dlatego tak ważne jest, aby przygotować się na niecodzienne i zagrażające życiu sytuacje takie jak gorączka, zadławienie i zakrztuszenie, utrata przytomności i brak czynności serca.
W trakcie spotkania wykorzystujemy profesjonalny sprzęt medyczny, na którym przećwiczycie najważniejsze elementy udzielania pierwszej pomocy.

Koszt: 130 zł/os
Kursy odbywają się mniej więcej raz w miesiącu, zapytaj o najbliższy termin.

Najbliższy termin: 28.06.2024 g.18:00

 

gimnastyka słowiańska z Martą Kocińską

"Gimnastyka słowiańska to 27 ćwiczeń podzielonych na 9 zestawów po 7 ćwiczeń. W tradycji białoruskiej przekazywane były z pokolenia na pokolenie, choć geneza nie została jeszcze zbadana. Z gimnastyką słowiańską poznała mnie moja pierwsza instruktorka, Paulina Sołtowska. Kiedy pierwszy raz zetknęłam się z ćwiczeniami, część z nich była dla mnie niewykonalna. Myślałam, że jestem za słaba, za mało rozciągnięta. Nic bardziej mylnego. Napięcia, które wytworzyły się przez wiele lat, sprawiały ogromny dyskomfort blokujący możliwość wykonania ćwiczenia. Niektóre napięcia minęły dość szybko, co sprawiło, że zupełnie inaczej poczułam swoje ciało. Właściwie, to w ogóle zaczęłam je czuć i wracać do kontaktu z nim. Regularna praktyka nauczyła mnie jak ważna jest dbałość o prawidłową postawę ciała. Jak codzienne czynności mogą wesprzeć ciało lub wręcz przeciwnie, obciążyć. Gimnastyka uczy mnie uważności. Wiele trudności emocjonalnych ujawnia się w napięciach ciała. Gimnastyka pozwala je zauważyć i zniwelować oraz zapobiegać ich powstawaniu. Dzięki regularnym ćwiczeniom, wzmacniamy, rozciągamy i rozluźniamy mięśnie, regulujemy pracę gospodarki hormonalnej i wzmacniamy odporność. Ćwiczenia są dedykowane kobietom, są jak szyte na miarę kobiecości. To spotkanie z samą sobą i podejmowanie decyzji, jak to spotkanie się potoczy. To możliwość zaopiekowania się sobą tu i teraz oraz na późniejsze lata. Gimnastyka słowiańska jest dla kobiet na każdym etapie życia. Jeśli tylko sobie pozwolimy, możemy dokonać wielu zmian, tylko dzięki regularnym ćwiczeniom. "Zapraszam, Marta Kocińska Położna, pasjonatka narodzin i kobiecości

Wtorki 18:00
Koszt: 40zł/ zajęcia lub pakiet 130zł/ 4 zajęcia
Zapisy Marta Kocińska 512 957 001

noworodek konsultacja laktacyjna wizyta patronażowa po porodzie

wsparcie po porodzie

wizyta patronażowa

Czas po porodzie to szczególny moment w życiu całej rodziny, dlatego chętnie pomogę Wam oswoić się w sytuacji, kiedy wracacie z dzieckiem do domu oraz ocenić stan mamy i dziecka.
 

  • Na wizycie zbadam mamę (obkurczanie się mięśnia macicy, ocena odchodów połogowych, sprawdzenie rozejścia mięśnia prostego brzucha, ocena rany po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza), dobranie odpowiedniej pielęgnacji

  • Ocenię stan dziecko (m.in ocena ogólna noworodka, napięcie mięśniowe, ocena żółtaczki,  ocena jamy ustnej oraz wagi).

  • Wspólnie możemy wykąpać maluszka, pokaże Wam prawidłowe przewijanie oraz noszenie z dbałością o wsparcie układu szkieletowego dziecka. Rozwieję wszelkie wątpliwości i odpowiem na nurtujące pytania

  • Pozostawiam wskazówki dalszego postępowania i zalecenia.

Koszt wizyty: 220 zł

Dojazd na terenie Szczecina w cenie. Poza Szczecin doliczam koszt dojazdu ustalany indywidualnie.

Wizyty można ze sobą łączyć. Pakiet wizyta patronażowa i laktacyjna to koszt 350 zł.

konsultacja laktacyjna

Coś Cię niepokoi? Nie wiesz czy wasza technika karmienia jest prawidłowa? Bolą brodawki i karmienie nie przynosi satysfakcji? Dziecko nie przybiera na wadze? Zaczął się nawał, czujesz zgrubienie lub zaczerwienienie piersi i nie wiesz co robić? Lekarz przepisał leki, ale nie wiesz czy możesz stosować je karmiąc piersią? Chcesz przećwiczyć technikę karmienia, dobrać odpowiednią i wygodną pozycję? Nie jesteś pewna czy Twoje dziecko się najada? Masz wątpliwości lub inne pytania? Bardzo chętnie pomogę  w Waszej laktacyjnej drodze. Dlaczego Waszej?
Bo karmienie piersią to duet mama i dziecka, dlatego na wizycie laktacyjnej zbieram obszerny wywiad, precyzyjnie oceniam funkcje i struktury jamy ustnej dziecka, badam gruczoł piersiowy mamy, oglądam wasze wspólne karmienie i zgłębiam się w sytuację, z którą zgłaszacie się do mnie. Wspieram, podpowiadam i doradzam, aby karmienie było przyjemnym elementem Waszego dnia zarówno dla mamy, jak i dziecka.

Koszt wizyty: 220 zł 

Dojazd na terenie Szczecina w cenie. Poza Szczecin doliczam koszt dojazdu ustalany indywidualnie.

Wizyty można ze sobą łączyć. Pakiet wizyta patronażowa i laktacyjna to koszt 350 zł.

 

konsultacja online

Wspólne połącznie na videorozmowę, aby rozwiązać problem pielęgnacyjny lub laktacyjny bez wychodzenia z domu? Lub kiedy jesteście z innego miasta? Zapraszam na konsultację online.Konsultacja krótka - koszt: 80 zł (połączenie do 30 minut i kontakt po wizycie)Konsultacja dłuższa - koszt: 150 zł (połączenie do 70 minut i kontakt po wizycie)

nowość! zajęcia dla kobiet po porodzie
Aktywna mama oraz aktywna mama + maluch

Zajęcia fizyczne dedykowane dla kobiet po porodzie (minimum od 6 tygodnia, brak górnej granicy, więc możesz przyjść nawet rok po porodzie), które pomogą Ci wrócić do sprawności oraz poprawić Twoją kondycję i samopoczucie. Poprzez dopasowane ćwiczenia wspierające kobiece ciało po porodzie poprawisz swoją wydolność, wzmocnisz ciało, by w łatwy sposób wróciło do swojego dobrego funkcjonowania.

AKTYWNA MAMA - wtorki 17.30, prowadząca Natalia Hładuniuk - trenerka medyczna, przyszła fizjoterapeutka i położna

AKTYWNA MAMA + MALUCH - czwartki 10.30, prowadząca Kamila Burdzy - trenerka medyczna, mama dwójki maluchów

Koszt: 50zł/ zajęcia; obowiązują zapisy

 

233.JPG

opieka w trakcie porodu

położna położne szczecin opieka

Jesteśmy położnymi, które wierzą, że natura to najpiękniejsze co dostaliśmy i my wiemy jak to wykorzystać. Chcemy pokazać Wam jak działa i jak mądre są Nasze ciała. 
Podążamy, czuwamy i dbamy o to, by wspólne przygotowania i chwile, były tymi wyjątkowymi.
Zobacz jak możemy się Tobą, Wami zaopiekować.

Weronika i Dominika

“W porodzie nie chodzi tylko o rodzenie dzieci. W porodzie rodzi się także matka – silna,
kompetentna, zdolna matka, która sobie ufa i zna swoją wewnętrzną moc.” 


Barbara Katz Rothman


DOMÓWKA Z POŁOŻNYMI, czyli I okres porodu w domowym zaciszu

Jeżeli nie czujecie się pewnie z myślą o porodzie domowym, stworzyłyśmy alternatywę, która umożliwia Wam przeżycie pierwszego okresu porodu w najlepszym i bezpiecznym dla Was miejscu jakim jest dom.

Towarzyszymy w porodach domowych, I okresie porodu i zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną. Przeżyjcie poród na swoich zasadach, w poczuciu sprawczości i bezpieczeństwa. W trakcie porodu stosujemy naturalne metody łagodzenia bólu porodowego, takie jak aromaterapię, elementy hipnoporodu, wykorzystanie szala rebozo, masaż, akupresurę, pozycje wertykalne, immersję wodną. Wraz z asystą – najczęściej drugą położną, czuwamy nad prawidłowym przebiegiem porodu, wykorzystując zdobytą, aktualną wiedzę i umiejętności, znając fizjologiczny oraz patologiczny przebieg porodu. Osłuchujemy tętno płodu za pomocą profesjonalnego sprzętu, oceniamy sytuację położniczą i dbamy o dobrostan mamy i dziecka. Jesteśmy wyposażone w niezbędne do pomocy leki w razie sytuacji zagrożenia, dokonujemy transferu do szpitala. Zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną.

Pakiet zawiera dwa spotkania przed porodem, kwalifikacja do  porodu domowego lub jego rozpoczęcia w nim, kontakt telefoniczny 24h/dobę w terminie porodu oraz gotowość położnych od skończonego
37 tygodnia ciąży, profesjonalna opieka medyczna w trakcie pierwszego okresu porodu.

Nie wiecie jeszcze o co chodzi? Zapytajcie :)

Koszt 2500 zł


towarzyszenie w porodzie szpitalnym

Opcja dla kobiet, które chcą w swoim porodzie profesjonalnego wsparcia w formie osoby towarzyszącej w swoim porodzie szpitalnym. Z chęcią wspomogę Cie w tym wyjątkowym momencie. O więcej informacji skontaktuj się ze mną.

Koszt: 1800 złPoród domowy


Zapraszam Was do Dominiki wejdź

bottom of page