top of page

Opieka i konsultacje

Jak mogę Ci pomóc?

Wizyta patronażowa - opieka po porodzie: 

Czas po porodzie to szczególny moment w życiu całej rodziny, dlatego chętnię pomogę Wam oswoić się w sytuacji, kiedy wracacie z dzieckiem do domu oraz ocenić stan mamy i dziecka.

  • Na wizycie zbadam mamę (obkurczanie się mieśnia macicy, ocena odchodów połogowych, sprawdzenie rozejścia mięśnia prostego brzucha, ocena rany po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza), oraz dziecko (m.in ocena ogólna noworodka, napięcie mięśniowe, ocena żółtaczki,  ocena jamy ustnej oraz wagi).

  • Wspólnie możemy wykąpać maluszka, pokaże Wam prawidłowe przewijanie oraz noszenie z dbałością o wsparcie układu szkieletowego dziecka. Rozwieję wszelkie wątpliwości i odpowiem na nurtujące pytania.

Koszt wizyty: 150 zł

Konsultacja laktacyjna:

Coś dzieje się nie tak? Nie wiesz czy wasza technika karmienia jest prawidłowa? Bolą brodawki i karmienie nie przynosi satysfakcji? Dziecko nie przybiera na wadze? Zaczął się nawał, czujesz zgrubienie lub zaczerwienienie piersi i nie wiesz co robić? Lekarz przepisał leki, ale nie wiesz czy możesz stosować je karmiąc piersią? Chcesz przećwiczyć technikę karmienia, dobrać odpowednią i wygodną pozycję? Nie jesteś pewna czy Twoje dziecko się najada? Masz wątpliwości lub inne pytania?

Bardzo chętnie pomogę  w Waszej laktacyjnej drodze. Dlaczego Waszej? Bo karmienie piersią to duet mama i dziecka, dlatego na wizycie laktacyjnej zbieram obszerny wywiad, precyzyjnie oceniam funkcje i struktury jamy ustnej dziecka, badam gruczoł piersiowy mamy, oglądam wasze wspólne karmienie i wglębiam się w sytuację, z którą zgłaszacie się do mnie. Wspieram, podpowiadam i doradzam, aby karmienie było przyjemnym elementem Waszego dnia zarówno dla mamy, jak i dziecka.

Koszt wizyty: 150 zł 

Wizyty można ze sobą połączyć - koszt wizyty łączonej patronażowej + laktacyjnej 250 zł

Nauka chustonoszenia:


Świat wspólnej bliskości  to niezwykle ważny czas dla nowonarodzonego dziecka. Wiązanie w chuście to sposób, aby być jeszcze bliżej. Pomaga w  nawiązywaniu więzi , wspiera rozwój emocjonalny, motorczyny oraz poznawczy dziecka, a dla  rodziców to dwie wolne ręce, a także idealny sposób, aby poznać swoje dziecko i jego potrzeby.

Nauka chustonoszenia to spotkanie, na którym nauczymy się wybranego wiązania (dobór wiązania po wywiadzie dopasowany do dziecka i rodziców) - początkowo uczymy się na lalce, aby oswoić się
i przećwiczyć wiązanie, a na koniec próbujemy wspólnie zawiązać maluszka.

Jeżeli macie ochotę dołączyć do grona nowych chuściochów zapraszam Was na wspólne motanie.

Koszt konsultacji: 150 zł 

Konsultacje ONLINE:

Wspólne połącznie na videorozmowę, aby rozwiązać problem pielęgnacyjny lub laktacyjny bez wychodzenia z domu? Lub kiedy jesteście z innego miasta? Zapraszam na konsultację online.

Konsultacja krótka - koszt: 50 zł (połączenie do 30 minut)

Konsultacja dłuższa - koszt: 120 zł (połączenie do 70 minut)

Indywidualne spotkanie edukacyjne z Położną:

Pragniesz przygotować się do konkretnego zagadnienia, omówić przebieg ciąży, zgłębić inny nurtujący Cię temat lub po prostu w pojedynkę spotkać się z Położną na indywidualnej edukacji?

Zapraszam na spotkania w zaciszu domu. Odpowiem na wszystkie Twoje pytania, uspokoje, doradzę lub wybierzemy odpowiednie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Koszt indywidualnego spotkania: 150 zł

Indywidualna Szkoła Rodzenia w domu:

Szkoła Rodzenia w Twoim domu? Oczywiście! Zajęcia mogą odbywać się w dogodnym dla Ciebie terminie, w domowym zaciszu przy kubku Twojej ulubionej herbaty. Zajęcia obejmują standardowe przygotowanie do porodu, cięcia cesarskiego, połogu, karmienia i laktacji, oraz opieki nad noworodkiem. Zajęcia dostosowujemy indywidualnie. 

Zajęcia dzielimy na 2-3 spotkania po 2-3h.

Koszt indywidualnej Szkoły Rodzenia to 600zł.

bottom of page