top of page

Witaj na mojej stronie

Cześć, na samym początku zawsze warto się poznać, dlatego napiszę kilka słów o sobie i opowiem Ci, dlaczego warto zostać ze mną na dłużej.


Mam na imię Weronika i jestem położną, seksuolożką i doradcą chustonoszenia. W swojej codziennej pracy zajmuję się kompleksową opieką okołoporodową. Prowadzę edukację przedporodową, przygotowując przyszłych rodziców do porodu, połogu, karmienia oraz opieki nad noworodkiem. Opiekuję się rodzinami po porodzie sprawując opiekę i ocenę stanu zdrowia matki i dziecka. Wspieram w laktacji i uczę wkraczać na drogę chustonoszenia.


Moim największym marzeniem jest pokazywanie, że każdy z Nas jest wyjątkowy, każda kobieta, każdy noworodek i każda rodzina. Jesteśmy inni i nie wszyscy wpisujemy się w schemat opisany w książce.

W swojej praktyce wykorzystuje swoje doświadczenia, obserwacje, a także EBM, czyli medycynę opartą na dowodach.


Wierzę w siłę kobiet


Wierzę w siłę kobieta, dlatego staram się pokazywać jaką niezwykłą moc ma nasze ciało, jak świadomie możemy przygotować się do narodzin dziecka i w naturalny sposób łagodzić ból porodowy. Kierując się w myśl zasady poród to ruch, poród to kobieta i dziecko, poszerzam wiedzę jak wykorzystać to co mądrze wymyśliła matka natura.


Chciałabym jak najlepiej przygotowywać, a także pomagać rodzicom, aby mniej „bali” się, a więcej czerpali w pierwszych chwilach z noworodkiem. Pokazywać jak wspierać rozwój i zrozumieć małego, nowego człowieka, który jest jednostką indywidualną i ma swoje własne, zróżnicowane potrzeby. Przedstawić drogę poznawania jako odnalezienie wspólnej drogi pełnej rodzicielstwa bliskości. Bez spięć, bez narzucania sobie presji – po prostu, aby być tu i teraz i cieszyć się najlepszymi chwilami z własnym dzieckiem.


Wspieram wszystkie mamy, niezależnie od wyboru drogi karmienia

Wspieram wszystkie mamy, niezależnie od wyboru drogi karmienia, a tym mamom, które chcą podążać w stronę udanej laktacji i satysfakcjonującego karmienia piersią z chęcią pomogę pokonać pierwsze trudności i rozwiązać ewentualne problemy. Hej, panowie o Was również nigdy nie zapominam, dlatego zawsze zapraszam Was do aktywnego uczestniczenia w swoich zajęciach i konsultacjach.


Pokazywać, że nie wszystko jest czarno-białe

Pragnę także obalać mity, które krążą w naszej społeczności i kulturze. Pokazywać, że nie wszystko jest czarno-białe zarówno w kontekście okołoporodowym, ale także ludzkiej seksualności. Jest ona jednym z najważniejszych aspektów naszego życia, własnej akceptacji i tolerancji otaczającego Nas świata. Zarówno dla dopiero rozwijającego się dziecka, dojrzewającego młodego człowieka czy osoby dorosłej. Towarzyszy Nam na każdej płaszczyźnie naszego życia i wpływa na nasze samopoczucie, funkcjonowanie i samopoczucie. Bądźmy życzliwi dla siebie, dla swoich potrzeb, a będziemy lepsi dla drugiego człowieka.


Bądźmy życzliwi dla siebie, dla swoich potrzeb, a będziemy lepsi dla drugiego człowieka.


Na co dzień często jestem w biegu, z głową pełną pomysłów, kreatywna, energetyczna i bezkompromisowa (chociaż hm... to nie wiem czy zaliczyć do wad czy zalet). Wciąż stawiam sobie nowe cele, a ciągły rozwój jest dla mnie motywatorem do działania i jedną z najważniejszych części mojej drogi zawodowej.


Na tej stronie będzie tu wiele informacji: poród, połóg, laktacja, noworodek, seksualność, chustonoszenie, ginekologia, rozwój, a czasami trochę psychologii, czyli wszystko to czym się zajmuję i z chęcią Wam opowiem. Opowiem w sposób przystępny i rzeczowy, bo teoria i praktyka – to dwa, bardzo często różne światy.


To co zostajesz ze mną?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page